Puhelin
Takaisin blogiin

Kulutusluottojen korot kesäkuussa 2022

Kulutusluottojen korot ovat euribor-koron noususta huolimatta pysyneet varsin muuttumattomina myös kesäkuussa 2022.

Kokonaisuudessaan kulutusluottojen korot ovat pysyneet lähes muuttumattomina verrattuna toukokuun 2022 lukuihin. Voidaan kuitenkin havaita, että TF Bank -pankin lainan pienin ilmoitettu korko on laskenut yhden prosenttiyksikön, mikä näkyykin pienimmän koron muutoksena. Muiden pankkien luvuissa ei ole muutoksia edeltävään kuukauteen verrattuna.

Kilpailuttamalla lainasi Sortterin lainavertailupalvelussa voit saada merkittäviä säästöjä lainakustannuksiisi.

LainanmyöntäjäLainatuotePienin ilmoitettu korkoSuurin ilmoitettu korkoPienimmän koron muutosSuurimman koron muutos
NordeaJoustoluotto2.90%8.90%0.00%0.00%
AktiaKäyttölaina4.50%11.50%0.00%0.00%
S-PankkiS-Laina4.50%14.99%0.00%0,00%
Komplett BankJoustoluotto7.49%12.99%0.00%0.00%
SantanderLaina4.53%9.43%0,00%0,00%
Bank NorwegianKulutusluotto4.99%14.99%0.00%0.00%
ResursbankKulutusluotto6.95%20%0.00%0.00%
Ferratum BankFerratum Laina9.50%13.95%0.00%0.00%
BrabankKulutusluotto7.43%19.43%0,00%0,00%
TF BankTF Bank laina5.99%14.99%-0,10.00%
Nordax BankLaina4.90%19.90%0.00%0.00%
BalanziaYksityislaina7.90%19.90%0.00%0.00%
Avida FinanceLaina6.95%19.45%0.00%0.00%
OsuuspankkiJoustoluotto7.95%7.95%0.00%0.00%
InstabankYksityislaina7.99%19.99%0.00%0.00%
Danske BankKäyttölaina9%9%0.00%0.00%
Collector BankJoustolaina9.90%19.90%0.00%0.00%
Saldo FinanceSaldo laina13.90%19.90%0.00%0.00%

Taulukon tiedot kerättiin luotonmyöntäjien verkkosivuilta 30.5.2022. Ilmoitettuja korkoprosentteja verrattiin toukokuussa 2022 kerättyihin tietoihin. Taulukon muutokset on ilmoitettu prosenttiyksikköinä.

Takaisin blogiin