Nainen ja puhelin
Takaisin blogiin

Kulutusluottojen korot toukokuussa 2022

Kulutusluottojen korot ovat yhtä lainanantajaa lukuun ottamatta pysyneet samoina myös toukokuussa 2022.

Kulutusluottojen koroissa ei ole suuria muutoksia verrattuna huhtikuun 2022 korkotasoon lukuun ottamatta yhtä lainanantajaa, jonka lainan pienin korko on kasvanut 0,03 prosenttiyksikköä ja suurin korko 0,01 prosenttiyksikköä.

Kaikki tarkastelussa mukana olevat lainanantajat ovat pitäneet korkotason maltillisena.

LainanmyöntäjäLainatuotePienin ilmoitettu korkoSuurin ilmoitettu korkoPienimmän koron muutosSuurimman koron muutos
NordeaJoustoluotto2.90%8.90%0.00%0.00%
AktiaKäyttölaina4.50%11.50%0.00%0.00%
S-PankkiS-Laina4.50%14.99%0.00%0,00%
Komplett BankJoustoluotto7.49%12.99%0.00%0.00%
SantanderLaina4.53%9.43% +0,03 +0,01
Bank NorwegianKulutusluotto4.99%14.99%0.00%0.00%
ResursbankKulutusluotto6.95%20%0.00%0.00%
Ferratum BankFerratum Laina9.50%13.95%0.00%0.00%
BrabankKulutusluotto7.43%19.43%0,00%0,00%
TF BankTF Bank laina6.99%14.99%0.00%0.00%
Nordax BankLaina4.90%19.90%0.00%0.00%
BalanziaYksityislaina7.90%19.90%0.00%0.00%
Avida FinanceLaina6.95%19.45%0.00%0.00%
OsuuspankkiJoustoluotto7.95%7.95%0.00%0.00%
InstabankYksityislaina7.99%19.99%0.00%0.00%
Danske BankKäyttölaina9%9%0.00%0.00%
Collector BankJoustolaina9.90%19.90%0.00%0.00%
Saldo FinanceSaldo laina13.90%19.90%0.00%0.00%

Taulukon tiedot kerättiin luotonmyöntäjien verkkosivuilta 2.5.2022. Ilmoitettuja korkoprosentteja verrattiin huhtikuussa 2022 kerättyihin tietoihin. Taulukon muutokset on ilmoitettu prosenttiyksikköinä.

Takaisin blogiin