Nainen selaa puhelinta
Takaisin blogiin

Kulutusluottojen korot huhtikuussa 2022

Selvitys paljastaa, ettei kulutusluottojen korkotasossa ole muutoksia maaliskuuhun verrattuna.

Kulutusluottojen koroissa ei ole muutoksia maaliskuun korkotasoon nähden. Kaikki tarkastelussa mukana olevat lainanantajat ovat pitäneet korkotason maltillisena alkuvuonna 2022.

Tarkastelimme 18 eri pankin ja rahoituslaitoksen ilmoittamia pienimpiä ja suurimpia kulutusluottojen korkoja.

Ajankohtaiset kulutusluottojen korot

LainanmyöntäjäLainatuotePienin ilmoitettu korkoSuurin ilmoitettu korkoPienimmän koron muutosSuurimman koron muutos
NordeaJoustoluotto2.90%8.90%0.00%0.00%
AktiaKäyttölaina4.50%11.50%0.00%0.00%
S-PankkiS-Laina4.50%14.99%0.00%0,00%
Komplett BankJoustoluotto7.49%12.99%0.00%0.00%
SantanderLaina4.42%9.32%0,00%0,00%
Bank NorwegianKulutusluotto4.99%14.99%0.00%0.00%
ResursbankKulutusluotto6.95%20%0.00%0.00%
Ferratum BankFerratum Laina9.50%13.95%0.00%0.00%
BrabankKulutusluotto7.43%19.43%0,00%0,00%
TF BankTF Bank laina6.99%14.99%0.00%0.00%
Nordax BankLaina4.90%19.90%0.00%0.00%
BalanziaYksityislaina7.90%19.90%0.00%0.00%
Avida FinanceLaina6.95%19.45%0.00%0.00%
OsuuspankkiJoustoluotto7.95%7.95%0.00%0.00%
InstabankYksityislaina7.99%19.99%0.00%0.00%
Danske BankKäyttölaina9%9%0.00%0.00%
Collector BankJoustolaina9.90%19.90%0.00%0.00%
Saldo FinanceSaldo laina13.90%19.90%0.00%0.00%

Taulukon tiedot kerättiin luotonmyöntäjien verkkosivuilta 1.4.2022. Ilmoitettuja korkoprosentteja verrattiin maaliskuussa 2022 kerättyihin tietoihin.

Takaisin blogiin