Kulutusluottojen korot heinäkuussa
Takaisin blogiin

Kulutusluottojen korot elokuussa 2022

Euribor-koron vaihtelusta huolimatta kulutusluottojen korot eivät ole muuttuneet elokuussa 2022.

Kesäkuu toi mukanaan useampiakin muutoksia niin kulutusluottojen korkoihin kuin pankkien nimiinkin, mutta keskikesä ei ole tuonut mukanaan muutoksia heinäkuun 2022 korkoihin.

Lainat kannattaa kilpailuttaa säännöllisesti, jotta löytää varmasti edullisen lainan parhaalla korolla.

LainanmyöntäjäLainatuotePienin ilmoitettu korkoSuurin ilmoitettu korkoPienimmän koron muutosSuurimman koron muutos
NordeaJoustoluotto2.90%8.90%0.00%0.00%
AktiaKäyttölaina4.50%11.50%0.00%0.00%
S-PankkiS-Laina4.50%14.99%0.00%0,00%
Komplett BankJoustoluotto7.49%12.99%0.00%0.00%
SantanderLaina4.53%9.43%0,00%0,00%
Bank NorwegianKulutusluotto4.99%14.99%0.00%0.00%
ResursbankKulutusluotto6.95%20%0.00%0.00%
Ferratum BankFerratum Laina9.50%13.95%0.00%0.00%
Lea bankKulutusluotto7,54%19,54%0.00%0.00%
TF BankTF Bank laina5.99%14.99%0,00%0.00%
Nordax BankLaina4.90%19.90%0.00%0.00%
BalanziaYksityislaina7.90%19.90%0.00%0.00%
Avida FinanceLaina6.95%19.45%0.00%0.00%
OsuuspankkiJoustoluotto7.95%7.95%0.00%0.00%
InstabankYksityislaina7.99%19.99%0.00%0.00%
Danske BankKäyttölaina9%9%0.00%0.00%
Collector BankJoustolaina9.90%19.90%0.00%0.00%
Saldo FinanceSaldo laina13.90%19.90%0.00%0.00%

Taulukon tiedot kerättiin luotonmyöntäjien verkkosivuilta 1.8.2022. Ilmoitettuja korkoprosentteja verrattiin heinäkuussa 2022 kerättyihin tietoihin. Taulukon muutokset on ilmoitettu prosenttiyksikköinä.

Takaisin blogiin